Az indulás reggele szokásosan telt: mivel később indultunk, mint terveztük, végigizgultam az utat, hogy odaérünk-e, de még várnunk is kellett, mire megjelent a kijelzőn a vonatom. Szerencsésen felszálltam, és az utazás alatt sem volt semmi fennakadás, nem úgy, amikor megérkeztem. Szegény telefonom, talán a térerő hiánya miatt gyengélkedett, ezért senkit nem tudtam elérni, és mint kiderült, engem se tudott elérni senki.
Pár perc elteltével megtaláltuk egymást osztálytársammal, Csillával, akihez utaztam, és odasétáltunk osztálytársunkhoz, aki szintén látogatóba érkezett. Egy kalandos busz és -vonatjegy vásárlás után útra keltünk a napsütötte sétálóutcákon, hogy egy kis gyaloglás után megérkezzünk Csilla lakásához.
Láttunk még egy gibbont, aki lenyűgöző könnyedséggel haladt az ágakon, az ágakkal elszántan küzdő zsiráfot, duzzogó zebrát, egy gyönyörű lovat... és még annyi mindent, hogy holnaputánig sorolhatnám. Amit még ki szeretnék emelni, az a fehér oroszlán, az albínó kenguru és a fehér tigris. Ez utóbbi állat már elsőre levett a lábamról, de amikor visszafelé haladtunk, egy csomó ideig nem akartunk elszakadni tőle, mert megláttuk a kölyköket is. Összesen négyen voltak. A legegyszerűbben talán úgy tudnám leírni őket, hogy úgy néztek ki, mint a szüleik kicsinyített másai, csak esetlenebbek, dundibbak és sokkal, sokkal aranyosabbak. Úgy sétáltak végig a kifutón, mint a nagyra nőtt kismacskák.
Most már, ahogy Ági képeit néztem, igazán bánom, hogy nem fotóztam egyáltalán, az állatkerttel ellentétben, ahol viszont csináltam egy csomó fényképet.
Némi mászkálás után beültünk valahova, hogy megvárjuk a sötétedést, és ahogy az éj leszállt, újra útnak indultunk, hogy megnézhessük a kivilágított hidat. Kilépve az utcára nagy naivan azt hittem, hogy pont jó, kellemes meleg van, de annak ellenére, hogy nem volt olyan hőség, mint délelőtt vagy délután, azért mégis kiderült, hogy a július az július, akkor is, ha éjszaka van.
Bevallom, kicsit féltem a sötétben, de a látvány mindent megért. Na, meg a híd, valami fenomenális volt.
Bár úgy terveztük, hogy elmegyünk és letekintünk fentről a városra, a reggelinél elbeszélgettük az időt, ezért inkább otthon maradtunk, hogy nyugodtan összepakolhassunk. Aztán, dél előtt egy kicsivel kiléptünk a házból, hogy a pályaudvarra felüljünk a vonatra, ami Budapestre visz.
Már a hazafelé tartó úton kezdett megfogalmazódni bennem, de itthon tisztult le bennem az érzés: máris hiányzik Győr: a szép utcák, a hangulat, az ablakház... minden. Bár a lábamat orvul letámadta az izomláz, és annak ellenére, hogy éjszaka úgy aludtam, mint akit leütöttek, itthon kellett még úgy három órát aludnom, visszasírom a macskaköveket, a cégéreket és a hidakat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése